You Are Here: Home » Donosy » Relacja z regat o Puchar Wójta Gminy Skulsk

Relacja z regat o Puchar Wójta Gminy Skulsk

Relacja z regat o Puchar Wójta Gminy Skulsk

W miniony weekend na jeziorze Gopło, m.Łuszczewo gmina Skulsk, odbyła się kolejna edycja regat o Puchar Wójta Gminy Skulsk, będąca jednocześnie kolejną eliminacja Amaorskiego Pucharu Polski Windsurfingu.

DSCF2025

Pierwszy dzień regat (sobota) pozwolił na rozegranie dwóch dyscyplin – Formuły Windsurfing i słabowiatrowego Slalomu.

Wiatr podczas wyścigów wiał ze zmienną siłą od 6-12 wezłów. Bezkonkurencyjny (jak na większości imprez od kilku lat) okazał się Karol Wawrzyniak, który wygrał wszystkie wyścigi, zaraz za nim uplasował się Darek Baranowski oraz Jurek Nagórski.

DSCF2087

 

DSCF2170 DSCF2188

 

Po częściowo ślizgowych wyścigach FW, była przerwa na lunch w Surfbarze Bingosport, następnie zapadła, że puszczamy słabowiatrowe wyścigi slalomu. Tutaj również bez żadnych niespodzianek, wszystkie 3 wyścigi wygrywa Karol za nim trzy razy drugi Adam Kaczmarek oraz trzeci Jurek Nagóski.

 

Po całym dniu ścigania nadeszła pora na intergracje z kibicami podczas iprezy na plaży w Łuszczewie. Drugi dzień regat przywitał as prażącym słońcem oraz całkowitym brakiem wiatru, organizatorzy podjęli szybką decyzję o wyścigach na SUPach (Stand Up Paddle) czyli wyścigi na deskach z wiosłem.

DSCF2459

Szybkie losowanie par (wyścigi systemem pucharowym) i zaczęła się rywalizacja. W myśl zasady do trzech razy sztuka, Karol razy 3. Po godzinie 14:00 nastąpiło rozdanie nagród- bonów o wartości 1200PLN na zakupy w sklepie windsurfingowym Bingo, pucharów i zawodnicy rozjechali się do domów.

DSCF2570

Bez tytułu1
Wyniki FW
1. Karol Wawrzyniak
2. Darek Baranowski
3. Jerzy Nagórski
Wyniki Slalom
1.Karol Wawrzyniak
2.Adam Kaczmarek
3. Jerzy Nagóski
Wyniki Sup
1. Karol Wawrzyniak
2. Ryszard Dalke
3. Robert Ostrowski
3. Adam Kaczmarek

Podziękowania dla głównego organizatora czyli Wójta Gminy Skulsk Andrzeja Operacza, bazy sportów wodnych i surfbaru Bingosport, Roberta Ostrowskiego właściciela Szkoły i Sklepu windsurfingowego Bingo za nagrody i pomoc w organizacji, jednostce ratowniczej WORP oraz Adama Kaczmarka za obsługę regat.

Zdjęcia Ania Makłowicz

Zdjęcia Julka Kaczmarek

Leave a Comment

© 2004-2015 Windclub.pl

Scroll to top