You Are Here: Home » Regaty » Relacja z regat w Wiecanowie k/Mogilna

Relacja z regat w Wiecanowie k/Mogilna

Relacja z regat w Wiecanowie k/Mogilna

W minioną sobotę na jeziorze Wiecanowskim rozegrano I Amatorskie Regaty Windsurfingowe. Patronatem honorowym objął je Burmistrz Mogilna, Leszek Duszyński.

Organizacją i przygotowaniem regat zajął się Mogileński Klub Sportowy SurfWiecko. Sobotni poranek nie napawał optymizmem.. 12 stopni i siąpiący deszcz. Do tego bardzo słaby wiatr ze zmiennych kierunków. Pamiętajmy, że prawdziwym żeglarzom nawet najgorsza pogoda nie straszna. Pojawili się pierwsi uczestnicy i ruszyły zapisy do regat. Okresami deszcz ustępował, więc niektórzy rozpoczęli taklowanie sprzętu.

Około 11 rozstąpiły się chmury deszczowe, co pozwoliło na oficjalne otwarcie regat przez Przewodniczącą Rady Miejskiej Panią Teresę Kujawę oraz Prezesa MKS SurfWiecko Pana Wiesława Siemczyka. Szybki Skippers Meeting, rozrysowana trasa wyścigów i o 12.30 przygotowawczy sygnał startowy.
Uczestnicy ruszyli na wodę, pogoda pozwoliła na rozegranie pierwszego wyścigu zawodów. Na starcie stanęło 21 uczestników. Od początku do końca wyścig prowadził Adam Kaczmarek, v-ce prezes PSW i prezes konińskiego Windclubu, pokazując rufę swojej deski wszystkim rywalom. Walka o drugie miejsce toczyła się do samej mety. Tuż przed linią finiszową, płynącego na drugiej pozycji Karola Bickiego wyprzedził Zdzisław Dudek, wygrywając z młodym instruktorem o 20cm.

-Moja deska na ostatniej prostej niemal stanęła, złapałem wodną roślinność lub inne glony pod
statecznik, co uniemożliwiło żeglugę… Robiłem dokładnie to, co rywal za mną, ale deska nie chciała
się rozpędzić, a wręcz bardzo zwolniła w porównaniu do Zdzisława. Taki jest sport, tutaj trzeba
walczyć do ostatnich centymetrów. – powiedział młody zawodnik.

Słaby wiatr pozwolił czołówce dopłynąć do mety w ok. 10 minut, po czym zmienił kierunek na niekorzystny, a finalnie zupełnie ścichł. Duża grupa uczestników została więc uwięziona między bojami na trasie regat. Każdy próbował się wydostać z opresji pompując żaglem. Ten widok cieszył wszystkich kibiców zgromadzonych na brzegu, a każdy zawodnik, któremu udało się wreszcie ukończyć wyścig, został nagrodzony gorącymi owacjami.

Gdy uczestnicy ukończyli pierwszy wyścig, przyszedł czas na ciepły posiłek, czyli zupę gulaszową i kiełbasy z grilla przygotowaną przez firmę cateringową Pana Grzegorza Wojciechowskiego Anielskie Smaki z Mogilna.

Przed drugim wyścigiem organizatorzy skorygowali trasę (z powodu odkręcającego wiatru). Podobnie jak w poprzednim wyścigu, na każdym znaku kursowym jako pierwszy zameldował się Adam Kaczmarek, wygrywając tym samym drugą odsłonę. O drugie miejsce walczyli Artur Nowak i Zdzisław Dudek. Przed linią mety powtórzyła się historia z pierwszego biegu. Obaj stanęli przy samym finiszu, nie mogąc go pokonać. Wykorzystał to Karol Bicki, który bezbłędnie przepłynął między nimi i ukończył wyścig na drugiej pozycji, jednocześnie zapewniając sobie drugą pozycję w klasyfikacji generalnej regat.

Klasyfikacja końcowa:

1. Adam Kaczmarek (Windclub Konin)

2. Karol Bicki (EverB team/MKS SurfWiecko)

3. Zdzisław Dudek (Windclub Konin)

Wśród kobiet najlepszy wynik osiągnęła Justyna Jarlaczyk, a nagrodę dla najmłodszej uczestniczki odebrała Natalia Nowak.

Najlepsi zostali uhonorowani pucharami ufundowanymi przez Burmistrza Mogilna. Nagrody, medale i dyplomy ufundowane przez sponsorów wszystkim uczestnikom regat wręczała Przewodnicząca Rady Miejskiej.

Organizatorów wsparli Wydział Promocji UM w Mogilnie, OSRiR w Mogilnie i Mogileński Dom Kultury.

Nad bezpieczeństwem zawodników na wodzie czuwała mogileńska grupa WOPR.

W ocenie uczestniczących zawodników impreza zasłużyła na pochwałę i duże uznanie. Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy stanęli na wysokości zadania. Z Wiecanowa wszyscy wyjechali z uśmiechami na twarzy. Organizatorzy już zaprosili uczestników, do przyszłorocznych zmagań na wiecanowskim akwenie.

PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ

Sponsorami regat byli:

-sklep windsurfingowy ‘Hydrosfera’

-sklep windsurfingowy ‘Bingo’

-Freeway, wyłączny dystrybutor marek GoPro i Dakine

-szkoła windsurfingu ‘Everb’

-studio urody ‘Gracja’

-biuro ubezpieczeniowo-finansowe ‘Insur-Invest’

-Mogileński Dom Kultury

-Ośrodek Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Mogilnie

-zakład malarski, oznakowanie drogowe ‘Inter-mal’

-zakład instalacyjny oraz dystrybutor Internetu ‘Pio-net’

-hurtownia wędlin ‘Wezam’

-zakład instalacyjny ‘Spirala’

-firma handlowa ‘Mogilmed’

 

Leave a Comment

© 2004-2015 Windclub.pl

Scroll to top