You Are Here: Home » Regaty » Wyniki regat w Skulsku

Wyniki regat w Skulsku

Wyniki regat w Skulsku

Wczoraj odbyły się I Amatorskie Regaty Windsurfingowe o Puchar Wójta Gminy Skulsk. Pomimo bardzo słabych prognoz wiatrowych na starcie stawili się zawodnicy z Konina i zaprzyjaźnionego klubu w Mogilnie. Wiatr niestety był bardzo słaby, ale atmosfera podczas całych regat była wyśmienita. Odbyły się cztery wyścigi na trasie po „trójkącie”.
Pierwszy wyścig wyrgał nasz regatowy weteran Zdzisław Dudek, drugi był Adam Kaczmarek i trzeci Łukasz Bicki z Mogilna. W kolejnym wyściugu pojawiło się więcej wiatru i od startu do mety prowadził Adam Kaczmarek, zaraz za nim Zdzisiek Dudek i Mirek Kuna. Trzeci wyścig wygrał Łukasz Bicki z Mogilna, kolejno Adam Kaczmarek i Zdzisiek Dudek. Po trzecim wyścigu, w którym było trochę wiatru komisja sędziowska puściła 4, a zarazem ostatni wyścig regat. Niestety wiatr w połowie wyścigu siadł prawie do 0, w tym wyścigu udało się Adamowi ze Starego Miasta ponieważ zdażył ukończyć wyścig jeszcze w lekkiej bryzie, kolejny na mecie zameldował się Zdzisiu Dudek i Mirek Kuna.
Regaty możemy podsumować jako bardzo udane pomimo braku wiatru ślizgowego, było słońce, sporo kibiców, muzyka i niczym rodzinna atmosfera. O godzinie 17:00 nastąpiło podsumowanie regat Wójt Gminy Skulsk Andrzej Operacz wręczył zawodnikom pamiątkowe puchary i dyplomy.
Kolejne regaty dopiero na jesień, czyli na przełomie września i października. Rozegrane zostaną w Koninie na jez Gosławskim. Jeśli się uda to także klub z Mogilna zaprosi wszystkich do siebie na ich pierwsze regaty.
Dziękujemy organizatorom regat w Skulsku, a przede wszystkim Wójtowi Andrzejowi Operaczowi, który już zaprosił na kolejną edycję za rok.

Wyniki regat:
1. Adam Kaczmarek 2,1,2,1
2. Zdzisław Dudek 1,2,3,2
3. Łukasz Bicki 3,4,1,6
4. Mirek Kuna 4,3,4,3
5. Włodek Ankudowicz DNF,6,6,4
6. Wiesiek Siemczyk DNF,5,7,5
7. Tomek Żeromski 5,DNF,5,9
8. Kuba Siemczyk DNF,7,8,8
9. Sławek Lipieński DNF,DNF,9,7

Galeria zdjęć

Comments (1)

  • Hcg Drops California

    Smart Guidance, thanks a bunch. Concerning human beings who actually need to shed pounds extremely fast, try out our website for the optimum course to drop pounds fairly quickly.

Leave a Comment

© 2004-2015 Windclub.pl

Scroll to top